Get Adobe Flash player

Miesięczne Archiwa: czerwiec 2015

Forum

pobrane (22)Umieszczenie tego typu formy na swojej stronie internetowej, jest bardzo dobrym pomysłem. Możemy zrobić tak, że oprócz podawania konkretnych informacji na przykład na temat nauki, stworzymy oddzielna kartę, na której będą mogli wypowiadać się internauci i komentować na forum, co aktualnie przeczytali. Dowiemy się tym samym, co myślą o naszej stronie internetowej i tematach, które na niej prezentujemy. Takie rozmowy prowadzone przez internautów na naszej stronie, najlepiej gdyby nie było kontrolowane przez moderatora, ponieważ może to spowodować, że internauci poczują się tak, jakby każde ich słowo było kontrolowane. Mogą dojść do wniosku że hamujemy ich wolność słowa i nie mogą się w swobodny sposób wypowiadać na temat, na który maja ochotę. Oczywiście może w jakimś stopniu to kontrolować i sprawdzać czy nie dochodzi do jakichś nadużyć, ale warto interweniować tylko w sytuacjach, które rzeczywiście tego wymagają. Na przykład warto interweniować, gdy rzeczywiście ktoś przegina i dochodzi do obrażania w sposób wulgarny i niedopuszczalny innego użytkownika tej strony. Jeśli jednak takie cos nie następuję tylko w rzetelny sposób ktoś krytykuje naszą stronę oraz zamieszczane na niej treści, to jak najbardziej ma do tego prawo. A przecież konstruktywna krytyka jest potrzebna i dzięki niej, możemy ulepszyć naszą stronę internetową.

Komunikatory

pobrane (23)Warto pomyśleć, czy nie dobrze by było połączyć naszą stronę internetową w taki sposób, aby miała ona jakieś dodatkowe opcje, uprawniające do umieszczania na niej komunikatorów, dzięki którym internauci, mogli by tam rozmawiać na takiej stronie, jak na gadu gadu. Było by to znakomite rozwiązanie, ponieważ w taki sposób na dłużej moglibyśmy zatrzymać naszych klientów na stronie. Oprócz informacji jaki mogliby oni na niej pozyskać, mogliby także porozmawiać ze swoimi znajomymi czy przyjaciółki. Takie dwustronne załatwienie spraw, byłoby bardzo korzystne zarówno dla nas, którzy cieszylibyśmy się z tego, ze na naszej stronie jest bardzo dużo ludzi oraz dla osób, które korzystałyby z naszych usług, ponieważ nie musieliby ini wychodzi ze strony na której czytają informację, aby porozmawiać ze swoimi znajomymi i na bieżąco skomentować to co przeczytali . Warto jednak pomyśleć o tym, żeby połączyć stworzony przez nas komunikator z gadu gadu i aqq, żeby nie było konieczności zakładania nowego numeru. Tego bardzo nie lubią internauci, ani w zasadzie żaden człowiek. Gdy mamy za dużo informacji do zapamiętania, a szczególnie jeśli chodzi o numery i hasła, mieszają się nam one i nie możemy ich wszystko odpowiednio dobrze zapamiętać. Dlatego też takie połączenie byłoby niezwykle kompaktowym rozwiązaniem.

Reklamy

images (36)To dzięki nim właściwie nasza strona internetowa można zarabiać duże pieniądze. Jeśli któraś ze znanych marek, zechce zareklamować się na naszej stronie, będzie to dla nas ogromny interes. Jak w taki sposób zarobić pieniądze? A bardzo łatwo. Gdy dana firma, umieści swoje logo na naszej stornie i dołączy do niego odpowiedni odnośnik, w który odwiedzający stronę będzie mógł kliknąć, będzie mogli w ten sposób zarobić pieniądze i my i nasi klienci, który takie cos umieścili na naszej stronie. Za każdą godzinę na przykład umieszczania takiego loga lub za dzień, będziemy pobierać odpowiednie opłaty, które sami możemy narzucić klientowi. Tylko jeden jest warunek. Nasza strona musi być naprawdę bardzo popularna, żeby ktokolwiek chciał na niej cos umieszczać. Nikt nie umieści u nas reklamy, jeśli nie będzie wiedział, że nasza strona nie ma odpowiednio dużej liczy wyświetleń. Dlatego też najpierw warto zadbać o to, aby rozpropagować naszą stronę internetową gdzie tylko się da, aby jak najwięcej ludzi na nią klikało i też jest ważne, aby zachęcić ich, żeby zakładali u nas konta. Bo dla reklamodawcy, będzie to sygnał, że nie jest to żadna ściema, tylko nasza strona naprawdę jest chętnie odwiedzana internauci chcą korzystać z dodatkowych jej usług, jakie umożliwia ona, jeśli się na niej zalogujemy.

Sprzedaż

pobrane (24)Nasza strona internetowa będzie również bardziej bogatsza, jeśli umieścimy na niej rubrykę, w której odwiedzający będą mogli albo kupić albo sprzedać jakieś produkty. Stworzymy dzięki temu takie mili allegro na naszej stronie. Będzie to na pewno bardzo mile widziane przez naszych klientów, ponieważ będą mieli i interesujące ich informacje i miejsce do zrobienia internetowych zakupów. Przyjemne i pożyteczne. Wszystko w jednym miejscu. Takie kompaktowe przedstawienie sprawy zapewne przypadnie do gustu niejednemu odwiedzającemu naszą stronę internetową. Bo nie od dziś wiadomo, że jeśli ludzie maja dostępne wszystko w jednym miejscu, to od razu nabierają większych chęci aby zakupywać takie produkty. Ważne jest jednak to, aby świadczyć tego typu usługi na jak najwyższym poziomie. Warto pilnować, żeby nie dochodziło do różnego rodzaju oszustw i nie wysyłania zamówionych produktów. Takie sytuacje jedynie zepsują renomę naszej strony internetowej i spowodują, że stanie się ona miejscem oszust, a nie pozyskiwania produktów o dobrej jakości. Bo to też jest ważne, aby sprzedawać produkty, które nie są uszkodzone i są dobrej jakości i przede wszystkim o konkurencyjnych cenach. Nie możemy wywindować cen, ponieważ nikt od nas takich produktów nie będzie chciał kupować. Wszystko trzeba robić racjonalnie.

Ciekawy układ

pobrane (25)Internautów oraz odwiedzających nasza stronę, możemy zaciekawić także układem naszej strony. Warto eksperymentować z układaniem tekstów w różnych kolumnach i dzieleniem ich na poszczególne segmenty i działy. Posegregowanie pisanych przez nas tekstów w odpowiednie kolumny, będzie bardzo fajnym pomysłem. Na pewno spodoba się to odwiedzającym stronę, ponieważ będą oni mogli mieć wszystko posortowane i łatwiej będzie im znaleźć informacje, których poszukują. Świetnym pomysłem jest również, to aby pisane przez nas artykuły i teksty, były sortowane według dat ich tworzenia. Dzięki temu na naszej stronie internetowej zapanuje harmonia i będzie wiedzieć kiedy ostatni tekst został dodany i czy nie mamy jakichś odnośne tego zaległości. Natomiast jeśli chodzi o podział na segmenty. Jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, ponieważ dzięki temu możemy pisać teksty tematyczne, które wrzucamy do odpowiedniej rubryki, a nasi goście nie są pogubieni w tym, że najpierw czytają o rodzeniu dzieci, a za chwile o śmierci noworodka. Takie posegregowanie informacje na pewno wpłynie korzystnie na wizualny charakter naszej strony, która stanie się dzięki temu bardziej przejrzysta i funkcjonalna. Nie warto także pisać wszystkie ciągiem. Fajny jest podział strony na trzy części: jedną główną, szeroką znajdującą się po środku i dwie węższe.

Dodatki do strony

images (38)Bardzo fajnym urozmaiceniem dla naszej strony, jest dodanie do niej jakichś dodatkowych elementów, które ją wzbogacą. Takimi elementami mogą być kalendarze, w których, każdy z odwiedzających stronę, który posiada tam konto, będzie mógł zaznaczać w kalendarzu ważne dla siebie daty takie jak spotkania, urodziny czy imieniny, a powiadomienia o tych wydarzeniach będą nam przychodzić albo na maila albo na telefon komórkowy. Tego typu technologia, spowoduje, że internauci będą chętnie odwiedzać naszą stroną oraz jeszcze chętniej będą na niej zakładać konto, dzięki którym nasze fundusze będą stale wzrastały. Ważne jest także to, aby umieścić na naszej stronie zegarek i do tego dobrze chodzący. Wtedy internauci zobaczą, że dbamy o ich wygodę. Ciekawym pomysłem jest także umieszczanie na takich stronach internetowych, które sami tworzymy, różnego rodzaju gierek, które są mniej lub bardziej związane z prezentowanymi przez nas treściami. Na przykład, jeśli tworzymy stronę, która jest ukierunkowana naukowo, to możemy dołączać do poszczególnych tekstów różnego rodzaju testy i quizy, które będą sprawdzać naszą wiedzę na poszczególne tematy i zagadnienia. Jeśli natomiast strona ma bardziej wymiar rekreacyjny, to umieszczenie gier typu pasjans czy innych karcianych, będzie znakomitym pomysłem, ponieważ w taki sposób zatrzymamy na naszej stronie naszych odbiorców.

Powiązania z innymi stronami

images (39)Jest to bardzo ważny element naszej strony internetowej, dzięki której będziemy mogli nawiązywać kontakty z pochodnymi stronami, które prezentują podobne treści co my. Dzięki temu odwiedzający strony naszych potencjalnych konkurentów, będą mogli zauważyć, że i nasza strona internetowa jest obecna w wyszukiwarce i może zdecydują się jednak i kliknąć na naszą stronkę. Jest to świetny sposób, aby wypromować naszą stronę internetową na szerszą skalę. W każdym razie nie ma co być samolubem w sieci, bo raczej w pojedynkę takiej walki nie wygramy. Ważne jest, aby współpracować także z innymi, którzy już dłużej są na rynku internetowym. Tak naprawdę dzięki nim będzie mogli wypłynąć na szerokie wody i spowodować, że nasza strona będzie miała dużo więcej wyświetleń. Jednak nie warto dodawać swoich linków na każdą stronę jaka tylko w jakiś sposób jest powiązana z naszym tematem, o którym piszemy na naszej stronie internetowej. Warto przeprowadzić selekcję, która strona jest często odwiedzana i chętnie czytana przez internautów. Bo jeśli umieścimy link do naszej witryny, na stronie, która nie ma za dobrej opinii, to to samo może i spotkać naszą stronę, gdyż internauci uznają, że jeśli reklamujemy się na takiej, a nie innej stronie, to prezentujemy podobny poziom co ta felerna witryna i nawet do naszej nie będą chcieli już zaglądać.

Administrator

pobrane (26)Jest to najważniejsza osoba na stronie internetowej i jest nią osoba, która tworzy stronę internetową lub osoba, która została przez tą osobę do tego wyznaczona. Zadaniem takiej administratora jest dodawanie newsów na stronę oraz sprawdzanie czy poprawnie ona działa. Jeśli strona zatrudnia pracowników, do zadań administratora jest kontrolowanie czy dodają oni teksty, które zgodne są z założeniami strony internetowej, której są pracownikami. Na niektórych stronach internetowych, zdarza się również tak, że gdy któryś z odwiedzających stronę internautów chce dodać do niej komentarz, do danego wątku, to właśnie administrator musi zaakceptować, czy dana treść nadaje się do publikacji. Nie myślmy, że jest to ograniczanie słowa czy czegoś takiego. Po prostu jednak warto nieraz blokować wulgaryzmy, które wysypują się spod palców osób siedzących przed komputerami, aby nie zaśmiecać takimi rzeczami Internetu, i aby nie propagować chamstwa. Dlatego też administrator jest bardzo ważnym człowiekiem dla strony. W zakresie jego obowiązków jest również przyjmowanie nowych członków strony, którzy logują się w danej witrynie. Ustawia on odpowiednie opcje i wskaźniki, dzięki którym po zarejestrowaniu się, dana osoba otrzymuje maila z kodem aktywującym i ma możliwość zalogowania się na stronie internetowej.

Kolory

images (41)To także istotny element szaty graficznej naszej strony internetowej. Ważne jest, aby dobierać kolory, które będą jakoś współgrały z treścią, o której piszemy. Przecież nie damy nagle różowego koloru, jeśli piszemy o smutnych rzeczach, jakimi są tragedie komunikacyjne czy tego typu sprawy. Byłoby to niewłaściwe i niestosowne i mogłoby spowodować, że nasza strona przestanie być odwiedzana przez internautów. Dlatego też, każdy elementem naszej strony musi współgrać z innym elementem. Nie może być tak, że jeden nie pasuje do drugie. W takich wypadku uzyskujemy efekt mizerny i z naszej strony robi się szajs, a nie prawdziwa profesjonalna witryna internetowa. A raczej nie o to nam chodzi, jeśli coś tworzymy i wkładamy w to nasz czas i serce. Oprócz koloru tła, warto także zwrócić uwagę na kolor literek czyli czcionki. Ważne jest to, aby była ona dobrze widoczna na prezentowanym przez nas tle, tak, aby czytelnik nie musiał domyślać się co tam jest napisane. Taka sytuacja, gdy czytelnik domyśla się co jest napisane i musi wytężać swój wzrok, aby odczytać literki nawet bardzo jest nie wskazana. Dlatego też, gdy dajemy białe tło, możemy na nim dać jaki kolor tylko chcemy. Natomiast jeśli już nasze tło jest czarne lub ciemne, jednak lepiej dawać jasne literki, gdyż kolory o zbliżonym odcieniu będą słabo widoczne.

Filmiki

images (42)Aby urozmaicić nasza stronę internetową oraz sprawić, że nasz tekst będzie dużo ciekawszy, warto wyposażyć ją w filmiki instruktarzowe. Jeśli na przykład piszemy tekst na temat jakiejś porady dotyczącej uczesania czy czegoś podobnego, to warto oprócz opisu tej czynności, dołączyć także filmik, który pokaże wizualnie jak będzie wyglądała dana fryzura i jak ją wykonać. Wtedy odbiorcy tekstu będzie łatwo sobie wyobrazić co ma stworzyć, ponieważ sama fotografia i opis są niezbyt wystarczające jeśli chodzi o tego typu rzeczy. A już naprawdę bardzo konieczne jest dodanie linku z filmikiem, jeśli tworzy stronę muzyczną. Nie może ona obejść się bez teledysków do piosenek, które opisujemy. Byłoby to niekompletnie podanie informacji oraz takie mijanie się z całym tematem. Dlatego też warto takie rzeczy umieszczać na tworzonych przez siebie stronach, aby nasi czytelnicy nie musieli gdzie indziej szukać interesujących ich rzeczy, tylko żeby mieli wszystko na jednej stronie internetowej. To samo tyczy się stron poświęcanych zjawiskom atmosferycznym. Chyba nikt nie wyobraża sobie podawania tylko suchych faktów na temat wyładowań atmosferycznych czy też tego typu zjawisk bez podania konkretnego przypadku. Byłaby to prawidła herezja coś takiego zrobić. Dlatego też właściwie żadna strona nie da rady funkcjonować bez zamieszczenia na niej choćby jednego filmiku.